OL i friidrett 2016

Sommer-OL 2016 arrangeres i Rio de Janeiro, Brasil. Bane- og feltdelen av lekene begynner fredag ​​12. august og går til søndag 21. august. Hovedforskjellen mellom årets ruteplan og OL-planen 2012 er antall morgenfinaler. I London holdt bare tre arrangementer finaler under en morgenøkt - løpeturen på 50 kilometer og begge maratonene. I Rio vil hver av de ni morgenøktene inneholde minst en finale. Maraton og den 50 kilometer lange løpeturen vil igjen holde morgenfinalen, sammen med herre- og kvinnediskoskast, menn og kvinners turtur, kvinners 10 kilometer lange løpetur og hammerkast, pluss trippelhopp for menn og 400 meter hindringer.

Kvalifiseringsstandarder for 2016 (kommer snart)

Alle tidene som er oppført nedenfor, er lokale for Rio de Janeiro, som er på Brazil Time. Rio-tiden er tre timer etter Greenwich Mean Time.

Fredag ​​12. august (alle tider lokal for Rio de Janeiro)

Morning Session

09:30 Kvalifiseringsgruppe A for diskuskast for menn

09:35 100 meters hekk for kvinner (syvkamp)

10:05 Kvalifisering for kulekvinne for kvinner

10:10 Menns 800 meter varme

10:50 kvinners høydehopp (femkamp)

10:55 Kvalifiseringsgruppe B for diskuskast for menn

11:10 10,000 meter finale kvinner

11:55 Innledende runde 100 meter for kvinner

Regler for hvert olympisk bane- og feltarrangement

Kveldsøkt

02:30 Menn 20 kilometer Race Walk-finale

08:30 Kvinners 1500 meter varme

08:35 Shot Put Women's (Heptathlon)

08:40 Kvalifiseringsgruppe A for Hammer Throw Women's

09:05 Menns 400 meter varme

09:20 Langhoppskvalifisering for menn

10:00 Finalespill for kvinner

10:05 kvinners 200 meter (femkamp)

10:10 Kvalifiseringsgruppe B for hammerkast kvinner

10:40 Kvinners 100 meter varme

Lørdag 13. august

Morning Session

09:30 Innledende runde for menn, 100 meter

09:40 Kvalifisering for trippelhopp for kvinner

10:05 Kvinne 3000 meter Steeplechase Heats

10:50 Finalespill for menn

11:00 Kvinners 400 meter varme

11:45 Langhopp for kvinner (syvkamp)

12:00 Menns 100 meter varme

Kveldsøkt

08:00 Spydkast for kvinner (syvkamp) Gruppe A

08:20 Pole Vault-kvalifisering for menn

08:30 Semifinale for 400 meter for menn

08:50 Langhopp-finale for menn

09:00 Semi-finale for 100 meter for kvinner

09:15 Spydkast for kvinner (syvkamp) Gruppe B

09:25 10,000 meter menn, finale

10:05 Semifinale for 800 meter for menn

10:35 100 meter finale kvinner

10:53 kvinners 800 meter (femkamp)

Menns olympiske rekorder

Søndag 14. august

Morning Session

09:30 Kvinners maratonfinal

Kveldsøkt

08:30 Kvalifisering for høyhopp for menn

08:35 Semi-finale for 400 meter for kvinner

08:55 Kvinne Triple Jump-finale

09:00 Semifinale for 100 meter for menn

09:30 Semi-finale for 1500 meter for kvinner

10:00 400 meter menn, finale

10:25 100 meter menn, finale

Women's Olympic Records

Mandag 15. august

Morning Session

9:30 Triple Jump kvalifisering for menn

09:35 Kvinners 200 meter varme

10:25 Hurtigløpsheats for 3000 meter for menn

10:40 Hammerkast-finale for kvinner

11:15 Kvinne 3000 meter Steeplechase-finale

11:35 400 meter hekk for menn

Kveldsøkt

08:30 Kvalifiseringsgruppe A for kvinnediskuskast

08:35 Pole Vault-finalen for menn

08:40 110 meter hekk for menn

09:30 Kvinners 400 meter forhindringer

09:50 Kvalifiseringsgruppe B for kvinners diskuskast

10:25 800 meter menn, finale

10:45 400 meter finale kvinner

Tirsdag 16. august

Morning Session

09:30 Kvinners 5000 meter varme

09:45 Kvalifikasjon for polevalg for kvinner

09:50 Final hopp for menn

10:30 Menns 1500 meter varme

11:05 Kvinners 100 meter forhindringer

11:20 Finalekamp for kvinner

11:50 Menns 200 meter varme

Kveldsøkt

08:30 Finalen for høydehopp for menn

08:35 Kvalifiseringsgruppe A for spydkast for kvinner

08:40 Semi-finale, 110 meter hekk for menn

09:05 Kvalifisering for langhopp for kvinner

09:10 Semi-finale for 400 meter hekk for kvinner

09:35 Semi-finale, 400 meter hekk for menn

09:50 Kvalifiseringsgruppe B for spydkast for kvinner

10:00 Semi-finale for 200 meter for kvinner

10:30 1500 meter finale kvinner

10:45 Finale med 110 meters hekk for menn

Onsdag 17. august

Morning Session

09:30 Herre 100 meter (tiårkamp)

09:40 Hammer Throw kvalifiseringsgruppe A

10:05 Menns 5000 meter varme

10:35 Langhopp for menn (tikamp)

10:55 Kvinners 800 meter varme

11:05 Hammer Throw kvalifisering gruppe B

11:50 Steeplechase-finale for menn, 3000 meter

12:15 Shot Put Men (Decathlon)

Kveldsøkt

17:45 høydehopp for menn (tikamp)

08:30 Kvalifiseringsgruppe A for spydkast for menn

08:45 Semi-finale for 100 meter hekk for kvinner

09:15 Finalespring for kvinner

09:20 Herre 400 meter (tiårkamp)

09:55 Kvalifiseringsgruppe B for spydkast for menn

10:00 Semifinale for 200 meter for menn

10:30 200 meter finale kvinner

10:55 Finale for 100 meter hekk for kvinner

Torsdag 18. august

Morning Session

09:30 110 meters hekk for menn (tikamp)

09:55 Kvalifisering for kuleball

10:00 Kvalifisering for høyhopp for kvinner

10:25 Diskuskast for menn (tikamp) Gruppe A

11:20 4x100 meter stafett for kvinner

11:40 Diskuskast for menn (tikamp) gruppe B

11:40 menn 4x100 meter stafett

12:00 Finale med 400 meters hekk for menn

13:25 Pole Vault (Decathlon)

Kveldsøkt

18:35 Spydkast for menn (tikamp) gruppe A

19:45 Spydkast for menn (tikamp) gruppe B

08:30 Finalespill for menn

08:45 Semifinale for 1500 meter for menn

09:10 Finale for spydkast for kvinner

09:15 Semi-finale for 800 meter for kvinner

09:45 Herre 1500 meter (tiårkamp)

10:15 Finale for 400 meter hekk for kvinner

10:30 200 meter menn, finale

Fredag ​​19. august

Morning Session

08:00 Menn 50 kilometer Race Walk-finale

Kveldsøkt

14:30 Kvinne 20 kilometer Race Walk-finale

08:30 Finalestang for kvinner

08:40 4x400 meter stafett for kvinner

09:05 Hammerkast-finale for menn

09:10 menn 4x400 meter stafett

09:40 5000 meter finale kvinner

10:15 Kvinne 4x100 meter stafettfinale

10:35 Finale med stafett 4x100 meter stafett

Lørdag 20. august

Kveldsøkt

08:30 Finalen for høyhopp for kvinner

08:55 Spydkast-finale for menn

09:00 1500 meter menn, finale

09:15 800 meter finale kvinner

09:30 5000 meter menn, finale

10:00 Kvinne 4x400 meter stafettfinale

10:35 Finale med stafett 4x400 meter stafett

Søndag 21. august

Morning Session

09:30 Maratonfinale for menn

Leave a Comment